Demontaż pras przemysłowych w Miękini k. Wrocławia

Odsłony: 18

Lokalizacja: Miękinia (k. Wrocławia)

Termin realizacji: Maj 2020

Zakres prac: demontaż 2 pras przemysłowych wraz z kanałami wentylacyjnymi

Fotorelacja z demontażu

Przebieg prac przy demontażu pras przemysłowych w Miękini

Zespół Tincors ponownie odwiedził okolice Wrocławia. Tym razem projekt polegał na demontażu oraz wystawieniu z hali 2 pras przemysłowych, które docelowo będą sprzedane.

Jak to zwykle bywa, pozornie łatwe zlecenie okazało się nie lada wyzwaniem. Z racji wieloletniej eksploatacji maszyny były bardzo zanieczyszczone, co skutkowało ogromnym zaangażowaniem z naszej strony w przygotowanie podłoża pod rolki transportowe.

Docelowo maszyny są przeznaczone na sprzedaż, dlatego dokonaliśmy wszelkich starań, aby prasy zostały odpowiednio zdemontowane oraz zabezpieczone na czas postoju. Wszystkie rozkręcone elementy zostały odpowiednio oznaczono, co przełoży się na łatwiejszą instalację w nowej lokalizacji.

Większość czasu, który był przeznaczony na ten projekt, poświęciliśmy na demontaż kanałów wentylacyjnych. Nie posiadaliśmy wielu informacji na temat mocowań poszczególnych segmentów, dlatego rozłączane elementy musiały być dokładnie sprawdzane. Przy każdym zleceniu stawiamy na pierwszym miejscu zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. Technicy pracujący na podnośniku koszowym byli wyposażeni w szelki bezpieczeństwa oraz niezbędny sprzęt zapewniający komfortową pracę. Dodatkowo każda konstrukcja była podtrzymywana na zawiesiach, przy użyciu wciągarki łańcuchowej. Dzięki takim zabiegom całość prac przebiegła bez żadnych nieprzewidzianych sytuacji.

Całe zlecenie zostało zrealizowane w 2 dni robocze.

Urządzenia i maszyny wykorzystane w trakcie prac

  • Podnośnik koszowy.
  • Wózek widłowy.
  • Rolki transportowe.
  • Podnośniki hydrauliczne.
  • Wciągarka łańcuchowa.
  • Zawiesia oraz haki.