Demontaż regału wysokiego składowania na terenie Niemiec

Odsłony: 2

Lokalizacja: Niemcy
Termin realizacji: wrzesień 2020
Zakres prac: Demontaż, załadunek i transport regału wysokiego składowania z DE do PL

Fotorelacja z demontażu regału wysokiego składowania

Szczegóły prac nad demontażem regału wysokiego składowania

Wrzesień rozpoczęliśmy od dużego projektu na terenie Niemiec. Zadanie jakie staneło przed ekipą Tincors to demontaż regału magazynującego składającego się z 500 “szuflad”. Cały projekt zajął nam 14 dni roboczych.

Zlecenie rozpoczęliśmy od zapoznania się z dokumentacją techniczną oraz zaplanowania harmonogramu prac. Przed przystąpieniem do prac skontaktowaliśmy się z producentem, w celu konsultacji odnośnie doboru odpowiedniej technologii demontażu.

Głównym problemem przy realizacji zlecenia była wysokość regałów, która wynosiła 12 metrów oraz mały prześwit pomiędzy stropem magazynu (ok. 0,5 metra). Do rozłączania górnych elementów użyliśmy manitou z wysokością roboczą 16 metrów. Jako narzędzie pomocnicze wykorzystaliśmy wózek widłowy klasy 3 ton.

Poszczególne elementy regału były na bieżąco oznaczane oraz ładowane na auta. Po Polskiej stronie auta zostały rozładowane na placu, a elementy regału zabezpieczone na czas tymczasowego postoju. Montaż jest przewidziany na 2021 rok, po zakończeniu budowy nowej hali w Polsce.