Kompleksowa relokacja wytłaczarki folii metodą wydmuchu z Hiszpanii do Turcji

Odsłony: 8

Fotorelacja z projektu – Relokacja maszyny z Hiszpanii do Turcji.

Demontaż maszyny w Hiszpanii

Maszyny do zgrzewania folii to bardzo delikatne urządzenia. Zaczynając demontaż należy pamiętać o podgrzaniu głowicy i rozłączeniu extruderów. Następnie można przejść do rozłączania szaf elektrycznych oraz demontaż mechaniczny.

Wszystkie elementy maszyny były ulokowane na 6 pietrach. Brak suwnicy oraz możliwości wjazdu dużego dźwigu spowalniał prace demontażowe. Wszystkie partie zostały rozłożone na czynniki pierwsze i opuszczane za pomocą wciągarek łańcuchowych. Mozolna mechaniczna praca przyniosła założony rezultat i wszystkie części maszyny znalazły się na dole.

Na końcu konstrukcja stalowa została pocięta na mniejsze elementy, tak aby umożliwić bezpieczny transport.

Zabezpieczanie ładunków do transportu

Większe elementy umieściliśmy na drewnianych bloczkach. Resztę mniejszych elementów zapakowaliśmy na drewniane palety oraz zabezpieczyliśmy tak, aby jak w największym stopniu zminimalizować ryzyku uszkodzenia podczas transportu. Auta musiały pokonać prawie 5000 km.

Montaż w Turcji

Na wstępnym etapie nowy właściciel maszyny musiał dostosować halę do montażu konstrukcji stalowej. Nasz zespół oddelegował 2 inżynierów do pomocy przy projektowaniu layoutu oraz nadzorowaniu montażu w nowej lokalizacji.