Przeniesienie lasera przemysłowego na terenie zakładu

Odsłony: 1

Lokalizacja: Gdańsk
Termin realizacji: sierpień 2020
Zakres prac: Przestawienie lasera Trumpf na terenie zakładu w Gdańsku

Fotorelacja z realizacji

Jak poradziliśmy sobie z przeniesieniem lasera przemysłowego na terenie gdańskiego zakładu?

Zlecenie zostało zrealizowane w Sobotę. Tego dnia zakład był zamknięty, dzięki czemu udało nam się przestawić maszynę w ciągu 1 dnia roboczego.

Projekt rozpoczęliśmy od rozłączenia elektryki, sprężonego powietrza oraz ciekłego azotu od lasera. Wszystkie przewody zostały oznaczone i zabezpieczone. Maszyna za pomocą hydrauliki siłowej została postawiona na rolkach transportowych. Do tego zadania użyliśmy zestawu o łącznej sile udźwigu do 24 ton.

Pierwszy problem jaki napotkaliśmy to bardzo mała przestrzeń pomiędzy laserem a regałami magazynowymi. Nie było mowy o manewrowaniu wózkiem widłowym. Do relokacji maszyny użyliśmy niezawodnego narzędzia jakim jest wciągarka łańcuchowa, zwana potocznie rukcugiem. Przesuwanie elementów za pomocą wciągarki to powolna, mechaniczna praca, ale przyniosła zamierzony efekt i po 2 godzinach laser Trumpf stał w nowym miejscu.

Kolejnym etapem było poziomowanie. Do tego zadania użyliśmy płaskiej poziomicy precyzyjnej oraz podnośników hydraulicznych. Laser został wypoziomowany według zaleceń producenta.

Na końcu podłączyliśmy elektrykę, sprężone powietrze oraz azot. Laser został testowo uruchomiony.