Relokacja linii laboratoryjnej dla WPT

Odsłony: 34

Termin realizacji: Lipiec 2020

Zakres prac: kompleksowa relokacja linii laboratoryjnej na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego

Termin realizacji: Lipiec 2020

Fotorelacja z relokacji

Jak przebiegał proces relokacji linii Laboratoryjnej dla WPT?

Mieliśmy przyjemność współpracować z Wrocławskim Parkiem Technologicznym w zakresie relokacji linii laboratoryjnej między budynkami znajdującymi się na obszarze parku. Cała liniia składała się z 7 maszyn, które były rozmieszczone w 3 pomieszczeniach na piętrze budynku.

Prace rozpoczęliśmy od rozłączenia urządzeń od mediów oraz oznaczenia wszystkich przyłączy, co przełoży się na sprawniejsze podłączenie linii laboratoryjnej w przypadku ponownego uruchomienia.

Pierwszy problem jaki napotkaliśmy to drzwi, których rozmiar był dużo mniejszy niż szerokość urządzeń. Dlatego każdą z maszyn zdemontowaliśmy na mniejsze części i skrupulatnie oznaczyliśmy.

Z racji bardzo małej przestrzeni (rozkład pomieszczeń typowy dla prac biurowych) musieliśmy w maksymalnym skupieniu zaplanować drogę relokacji linii laboratoryjnej. Pozwoliło to uniknąć niepotrzebnych uszkodzeń podzespołów.

Wszystkie elementy dokładnie zabezpieczyliśmy tak aby mogły przeczekać kilka miesięcy w tymczasowym magazynie. Pomieszczenie nie jest w pełni przystosowany do przechowywania tego typu urządzeń.

Następnie zabraliśmy się za załadunek, który odbył się za pomocą suwnicy dostępnej na zakładzie. Transport maszyn był jednym z przyjemniejszych etapów i nie sprawił żadnych problemów.

Jedno z bardziej wymagający zadań, jakie stało przed nami to rozładunek elementów na placu obok magazynu, który znajdował się pod ziemią. Do rozładunku użyliśmy żurawia hydraulicznego klasy 50 ton, dzięki któremu byliśmy w stanie ustawić wszystkie ładunki jak najbliżej drzwi wjazdowych.

Ostatni etap to wprowadzenie oraz ustawienie wszystkich elementów w odpowiednim miejscu w magazynie. Dodatkowo, na życzenie Zleceniodawcy, wszystkie części zabezpieczyliśmy dedykowanym ogrodzeniem z siatki, tak aby nikt niepożądany nie miał dostępu do maszyn.

Całe zlecenie trwało 3 dni robocze.