Rozładunek i montaż wtryskarki plastiku w Łodzi

Odsłony: 10

Fotorelacja z projektu – Rozładunek i montaż wtryskarki plastiku w Łodzi.

Etap pierwszy – rozładunek wtryskarki

Należało rozładować część wtryskującą, zamykającą oraz robota. Najcięższy element ważył 32 tony, ale głównym problemem była mała ilośc miejsca i konieczność transportu elementów nad bramą wjazdową. Do rozładunku wszystkich ładunków wykorzystaliśmy żuraw hydrauliczny o udźwigu 100 ton, dzięki dobraniu żurawia o większym udźwigu niż było to konieczne, mogli w bezpieczny sposób manewrować unoszonym ładunkiem.

Wykwalifikowany operator żurawia był w stanie podać maszynę aż pod same drzwi wjazdowe do hali, dzięki temu zaoszczędziliśmy parę metrów podciągania maszyny na rolkach transportowych.

Etap drugi – transport wtryskarki w hali

Wstawiliśmy najcięższy element na rolki transportowe i przetransportowaliśmy w miejsce docelowe na hali. Do zaciągu użyliśmy wózka widłowego klasy 5 ton. Po ustawieniu elementu zamykającego na pozycji i ustawieniu stabilnie na stopach rozpoczęliśmy wprowadzanie części wtryskującej. Na drugi element musieliśmy poświęcić więcej czasu z racji większych wymiarów i mniejszej ilości miejsca na hali. Po kilku godzinach pracy element wtryskujący został bezpiecznie przetransportowany w odpowiednie miejsce.

Etap trzeci – montaż wszystkich elementów wtryskarki

Końcowy etap polegał na zespoleniu dwóch części wtryskarki za pomocą śrub montażowych oraz instalacja robota wspomagającego w odpowiednim miejscu. Po zmontowaniu wszystkich elementów nasi technicy wypoziomowali wtryskarkę i przekazali Klientowi.