Rozładunek oraz montaż prasy hydraulicznej – Nowy Dwór Gdański

Odsłony: 21

Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański

Termin realizacji: Wrzesień 2019

Zakres prac: rozładunek oraz montaż prasy hydraulicznej YR27-6000 marki SYHP

Fotorelacja z realizacji

Szczegóły wykonania usługi rozładunku i montażu prasy hydraulicznej w Nowym Dworze Gdańskim

We Wrześniu zespół TINCORS miał przyjemność wykonywać kompleksową usługę rozładunku, wprowadzenia i montażu prasy hydraulicznej o sile 6000 ton. Model YR27-6000 został zaprojektowany z konstrukcją typu drutu zwijanego z naciągiem wstępnym, co zapewnia niezawodne działanie, małe wymiary i lekkość. Posiada niezależny elektryczny układ sterowania i układ hydrauliczny.

Zadanie było niezwykle skomplikowane ze względu na gabaryty maszyny, infrastrukturę hali produkcyjnej oraz ograniczoną przestrzeń wokół. Opracowana została dokumentacja techniczna uwzględniająca dobór odpowiedniego sprzętu do panujących warunków oraz parametry pracy dźwigów.

Montaż prasy hydrualicznej – Nowy Dwór Gdański podzielony na 3 etapy

Etap 1 składał się z przygotowania tymczasowego pomostu do wjazdu pojazdów gabarytowych. Pomost został wykonany z drzewa afrykańskiego, które cechuje się dużą wytrzymałością. Następnym krokiem było rozładowanie dwóch kontenerów open top na hali produkcyjnej. Dużym problemem okazała się infrastruktura hali, która niebyła przystosowana do wjazdu tak dużych ładunków. Do wyładunku elementów prasy użyliśmy żurawi hydrauliczny typu 40 i 70 ton oraz wózków widłowych. Wykonanie etapu trwało 1 dzień.

Etap 2 polegał na rozładunku największego elementu prasy o wadze 39 ton, który przyjechał na flat racku w pozycji poziomej. Dużym wyzwaniem dla naszej ekipy okazała się pionizacja elementu. Została ona wykonana w asyście dwóch suwnic o udźwigu 720 ton każda. Obrócenie maszyny odbyło się za pomocą szakli. Etap 2 zakończył się przykręceniem nóg, które podtrzymują całą prasę i trwał 1 dzień.

Etap 3 uwzględniał montaż pozostałych elementów oraz przygotowanie prasy hydraulicznej do codziennego użytku. Nie lada egzaminem dla naszej ekipy było zamocowanie stołu o wadze 10 ton, które odbyło się za pomocą wózka widłowego typu 12 ton. Etap 3 trwał również 1 dzień.

Dzięki naszej wykwalifikowanej kadrze rozładunek oraz montaż prasy hydraulicznej odbył się bez żadnych problemów. Projekt trwał łącznie 3 dni i brało w nim udział 15 osób.

Maszyny i akcesoria wykorzystane przy realizacji zlecenia

  • 2 kontenery open top
  • naczepa typu flat rack
  • wózek widłowy klasy 5 ton
  • wózek widłowy klasy 12 ton
  • żuraw hydrauliczny klasy 40 i 70 ton