Relokacje maszyn przemysłowych, fabryk i linii produkcyjnych

Odsłony: 1022

Kompleksowe relokacje przemysłowe oczami specjalistów

01. Analiza sytuacji

Relokacja maszyn to proces rozpoczynający się od rozkładu projektu na czynniki pierwsze.

Ten punkt jest kluczowy do wyodrębnienia ewentualnych trudności oraz przeszkód.

Dzięki wnikliwej analizie będzie można uniknąć dodatkowych wyzwań czy kosztów na dalszych etapach przemieszczenia maszyny. 

02. Planowanie relokacji

Planowanie to najważniejszy etap relokacji maszyn. W tym momencie dobieramy odpowiednią technologię, która posłuży do sprawnego wykonania zlecenia.

Dobrą, stosowaną przez nas praktyką jest zaplanowanie ewentualnych przestojów oraz sytuacji awaryjnych. Dzięki temu minimalizujemy prawdopodobieństwo opóźnień, co przekłada się na bezpieczeństwo  terminowego ukończenia projektów naszych klientów.

Pozwala to także uniknąć dodatkowych, wynikających z opóźnień kosztów – a te, jak wiemy – również z własnego doświadczenia – bywają niemałe. 

03. Przygotowanie zakładu

W większości przypadków, kiedy wykonujemy demontaż maszyn, produkcja nadal działa. Przeprowadzone przez nas przygotowanie powierzchni roboczej pozwala uniknąć niepotrzebnych koligacji oraz zapewnia bezpieczeństwo pozostałym pracownikom.

04. Demontaż maszyn

Podczas demontażu wykorzystujemy własny system znakowania poszczególnych przewodów oraz wtyczek.

Chociaż wymaga to poświęcenia większej ilości czasu, to znacznie przyśpiesza ponowny montaż maszyn w nowej lokalizacji.

Na tym etapie określamy również, które podzespoły trzeba będzie wymienić.

Zawsze staramy się by dodatkowe koszty dla klienta były możliwie jak najmniejsze, jednocześnie szczególną wagę przykładamy do tego by maszyna – przed i po relokacji – była w możliwie tym samym stanie. 

05. Transport ponadgabarytowy

Nasza wiedza, która była zdobywana latami, pozwala na dobranie odpowiedniej techniki transportu i załadunku maszyn. To w znacznym stopniu minimalizuje, możliwość powstania uszkodzeń.

Nasi pracownicy posiadają umiejętności i  narzędzia niezbędne do odpowiedniego zabezpieczania ładunków na naczepie.

Transport ponadgabarytowy nie ma dla nas tajemnic.

06. Instalacja i podłączenie maszyn

Ostatnim etapem jest podłączenie i testowe uruchomienie maszyn. Nasz zespół automatyków poradzi sobie nawet z najbardziej topornymi urządzeniami.

Dopasowujemy maszynę do nowych warunków pracy oraz wprowadzamy ewentualne modyfikacje w sterownikach.

Spersonalizowana i kompleksowa relokacja maszyn

Rozwój firmy jest nieodłączny od jej stale rosnących potrzeb. Przez cały czas istnienia zakładu, firma produkcyjna w pewnym momencie może przerosnąć wielkość własnej fabryki. Zachodzi wtedy potrzeba rozbudowy hali produkcyjnej, stworzenia nowych konstrukcji i ulepszenia infrastruktury.

Jeśli przedsiębiorstwo rośnie na większą skalę, skutkiem tego zjawiska może stać się konieczność całkowitego przeniesienia zakładu. W takiej sytuacji stajemy przed wyborem usługi relokacji wewnętrznej oraz zewnętrznej.

W trakcie tego procesu kluczowe jest zadbanie o bezpieczeństwo. Niewielkie uszkodzenia mogą sprawić, że działający przez wiele lat sprzęt nagle stanie się zawodny. Wybranie solidnego i odpowiedzialnego wykonawcy to elementarny krok w przeprowadzeniu pomyślnej relokacji.

Przenoszenie składa się z kilku etapów, a więc niezbędne jest wybranie rzetelnych przewoźników, operatorów, inżynierów i pozostałych specjalistów odpowiedzialnych za instalowanie maszyn.

W Tincors wiemy, że relokacja maszyn to usługa kompleksowa. Dlatego nasz zespół składa się z automatyków, elektryków, przewoźników, inżynierów i informatyków. Współpracujemy z dziesiątkami kontrahentów, dzięki czemu firma Tincors od wielu lat zajmuje się przenoszeniem maszyn i transportem ciężkim w skali globalnej. W zależności od projektu wykorzystywane są różne typy transportu, pakowania, montażu i demontażu

Jako profesjonalna firma, zapewniamy Państwu zgodność ze wszystkimi regulacjami i przepisami dot. bezpieczeństwa. Działamy w pełni zgodnie z BHP.

Aby przybliżyć czym dokładnie się zajmujemy, możemy mówić o:

 • relokacji pras hydraulicznych,
 • relokacji laboratoriów,
 • relokacji laserów,
 • relokacji suszarni,
 • relokacji regałów wysokiego składowania,
 • relokacji linii produkcyjnych,
 • relokacji wtryskarek,
 • relokacji maszyn CNC.

Wszystko to pomiędzy różnymi krajami oddalonymi od siebie o kilka, a nawet kilkanaście tysięcy km.

Dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa przeprowadzonej operacji wykorzystujemy silne wiązania oraz mocowania. Można więc mówić o hakach, a także innym wyposażeniu przydatnym przy transporcie i relokacji maszyn. Nasza flota uwzględnia żurawie hydrauliczne, żurawie gąsienicowe, podnośniki hydrauliczne, rolki transportowe i oczywiście wysoko wykwalifikowany personel specjalizujący się w przenoszeniu ciężkich maszyn.

Zatem jeżeli posiadacie Państwo ciężki ładunek lub chcecie przenieść fabrykę, magazyn, silosy, zestaw kontenerów, a nawet kompleks budynków, możecie Państwo liczyć na pomoc naszych specjalistów. Jako jedna duża i zorganizowana ekipa, pomożemy zarówno przy projektach prowadzonych na skalę lokalną, jak i międzynarodową.

Pracujemy dla przedsiębiorstw zainteresowanych różnymi typami transportu wielkogabarytowego. Uwzględniamy potrzebę przetransportowania ładunków pomiędzy krajami, dlatego oferta obejmuje transport drogą lądową, transport morski, jak i transport powietrzny – dla klientów z różnych sektorów produkcyjnych.

Najczęściej pomagamy klientom, którzy pracują w branżach przemysłowych takich jak:

 • przemysł budowlany,
 • przemysł chemiczny,
 • przemysł maszynowy,
 • przemysł energetyczny,
 • przemysł lotniczy,
 • przemysł motoryzacyjny,
 • przemysł kolejowy.

Wyzwanie relokacji maszyn

Relokacje maszyn to nie lada wyzwanie. Zdaje sobie z tego sprawę ekipa tincors, która wie, że zadanie to jest skomplikowane. Firmy z nami współpracujące często postrzegają ten proces jako wyzwanie. W końcu obiekty przemysłowe to złożone struktury składające się z wielu złożonych systemów, ruchomych części i przede wszystkim ciężkich maszyn. Każda z tych rzeczy podczas transferu wymaga poświęcenia odpowiedniej dozy uwagi, specjalistycznej wiedzy i planowania.

Jeśli relokacja byłaby wykonana przez osoby niedoświadczone, to taka operacja mogłaby okazać się katastrofalna w skutkach. Straty spowodowane przez nierzetelnych wykonawców często liczone są w setkach tysięcy złotych.

Wyzwania stoją na wielu etapach. Postanowiliśmy przedstawić je w formie sześciopunktowej listy:

 • modyfikacje: nowe wyposażenie i konfiguracje urządzeń mogą wymagać modyfikacji na miejscu w celu pełnej instalacji – również w kontekście instalacji zupełnie nowo nabytych maszyn,
 • dostosowania: istniejące zakłady produkcyjne mogą stanąć przed wyzwaniem zebrania obecnego sprzętu z wielu różnych lokalizacji – najczęściej ze względu na ograniczenia w istniejącej strukturze budynku,
 • instalacja: producenci maszyn i wyposażenia produkcyjnego różnią się od siebie pod względem sposobu podłączenia czy elementów sterujących systemem – niezbędna jest wiedza na temat poszczególnych urządzeń,
 • uszkodzenie sprzętu: jest to najbardziej charakterystyczny problem występujący podczas relokacji na etapie demontażu maszyny, wynika on najczęściej z tego, że wykonawcy spieszą się i nie są zaznajomieni z urządzeniami przemysłowymi w firmie, gdzie przeprowadzane są relokacje maszyn – niezbędne jest przeszkolenie, które zapewnia firma Tinors,
 • opóźnienia: instalacja sprzętu może zostać opóźniona jeżeli osoby za nią odpowiedzialne nie podłączą sprzętu w sposób prawidłowy, zgodny z zaleceniami producenta – to spowoduje niepotrzebne przestoje w pracy zakładu,
 • ukryte opłaty: wiele firm na rynku relokacji maszyn pobiera ukryte opłaty, których nie uwzględnia na początkowym etapie wyceny m. in. za transport, wynajem dodatkowego sprzętu czy powolne tempo pracy – możemy tego uniknąć wybierając firmę o udokumentowanym doświadczeniu w kontekście szybkości i liczbie pomyślnie przeprowadzonych relokacji.

Uniknij przestojów ze sprawdzonym partnerem biznesowym

Tincors dysponuje narzędziami i doświadczonym personelem, oferując profesjonalne zarządzanie projektem i szybkie przeniesienie sprzętu z punktu A do punktu B.

Jako specjaliści od przenoszenia ciężkiego sprzętu, rozumiemy, że kluczowe znaczenie ma doświadczenie naszych operatorów. Zatrudniamy wyłącznie wieloletnich specjalistów i współpracujemy z zaprzyjaźnionymi kontrahentami, co daje nam pewność, że unikniemy przestojów, uszkodzeń sprzętu i nadmiernych opłat.

Jesteśmy wielozadaniową ekipą, która poradzi sobie z wyzwaniem dostosowania maszyn do nowej lokalizacji. Tincors gwarantuje utrzymanie ciągłości produkcji i ograniczenie kosztów przemieszczenia.

Na naszej stronie znajdą Państwo zdjęcia z licznymi realizacjami, które są potwierdzeniem naszej rzetelności. Wierzymy, że taki wgląd pozwoli się Państwu przekonać na własne oczy o naszej wiedzy i zaangażowaniu w przeprowadzenie pomyślnej relokacji.

Staranność niezależna od dystansu

Mogłoby się wydawać, że przeniesienie maszyny z punktu A do punktu B w obrębie jednego zakładu wymaga poświęcenia jedynie nieznacznych środków. Dla ekipy Tincors nie ma to jednak większego znaczenia.

Niezależnie od odległości, jakiej będzie wymagało dane zlecenie – czy będzie to jedynie 500 m, czy 5000 km – dołożymy wszelkich starań, aby relokacja maszyn została przeprowadzona w sposób bezbłędny i kompleksowy – od planu, przez obliczenia, aż do pełnej instalacji.

Nasi planiści stawiają na rozwiązania kreatywne w zakresie layoutu. Maszyny staramy ułożyć się tak, aby jak najlepiej zagospodarować przestrzeń i z pomocą naszych elektryków oraz automatyków, wprowadzić modyfikacje optymalizujące pracę na terenie zakładu produkcyjnego.

Dokładamy wszelkich starań do tego, aby cała relokacja maszyn od momentu demontażu, przez transport, aż po ponowny montaż, przebiegała bezpiecznie i ze spokojem ducha dla zleceniodawcy.

Rozwiązania optymalne dla przedsiębiorstwa

Wieloletnie doświadczenie w branży transportu i relokacji nauczyło nas, że elementem owocnej współpracy jest podejście optymalne kosztowo. Zazwyczaj wymaga to zastosowania sprzętu o niewielkich rozmiarach do podniesienia, zabezpieczenia i zapakowania maszyn. Dzięki temu tincors odznacza się umiejętnością demontażu, pozycjonowania oraz transportu sprzętu w trudnych warunkach – na ograniczonej przestrzeni, w wąskim prześwicie budynku i w ciasnych przejściach.

Umiejętności organizacyjne naszych specjalistów sprawią, że na hali produkcyjnej nie zabraknie miejsca na asortyment ani na dostawienie kolejnego wyposażenia.